Пријем за освајача бронзане медаље на првенству Балкана у Бугарској

VUK DIVLJAN PODIJUMДана 21.07.2022. године,  од стране начелника Управе за полицијску обуку др Миле Шикмана уприличен је пријем за кадета XXIV класе Полицијске академије Вука Дивљана освајача бронзане медаље на сениорком првенству Балкана које је одржано 16. и 17.07.2022. године у Пазардзхику, Република Бугарска. Том приликом начелник Управе је честитао Вуку Дивљану на изузетном постигнутом спортском резултату те се захвалио тренеру Младену Вуковићу IV дан, који је координисао тренинзима кадета од његовог доласка на Полицијску академију.

Кадет Вук Дивљан је саопштио да је првенство Балкана ове године био једно од најјачих те да је у конкуренцији 9 земаља и 17 такмичара у категорији до 73 кг, са четири побједе и једним поразом освојио бронзану медању. Начелник Управе др Миле Шикман је саопштио да је веома поносан на овај успех, из разлога што је Вук Дивљан поред обавеза око обуке на Полицијској академији, у предвиђено слободно вријеме наставио да тренира и да освоји прву сениорску Балканску медаљу као кадет Полицијске академије.

Овај успјех ће увелико утицати на афирмацији џудо спорта у полицији МУП-а Републике Српске.